Okolí / Piešťany a okoli

Piešťany

PIEŠŤANY - Malebné třicetitisícové lázeňské město leží v jihozápadní části Slovenska v nadmořské výšce 162 m, v područí dvou pohoří: Povážského Inovce na východě a Malých Karpat na západě. Městem se vine modrá stuha nejdelší slovenské řeky Váh rozlévající se do přehradního jezera Slňava. Město má příjemné klima s množstvím slunečných dnů.

 

Čím se liší Piešťany od jiných slovenských měst? Svojí specifickou ospalou atmosférou, klidně zurčícími fontánami, pomalým tempem procházejícími se návštěvníky, dvěma parky s promenádními koncerty, největším počtem slunečných dnů, množstvím zeleně, 12 km cyklo/in-line chodníkem po břehu řeky, pěší zónou navozující letními terasami pocit dovolené.

 

Dobrá dopravní dostupnost, bohaté tradice lázeňství a cestovního ruchu s ideálními možnostmi rekreace a lázeňské léčby činí z Piešťan vyhledávané lázeňské město.

 

Pobyt návštěvníkovi oživují každoročně organizované akce jako Otevření lázeňské sezóny, Soutěž krásy starých automobilů, Národní letecké dny, Festival Pohoda, Country Loděnice, Truck Festival, Květinové korzo, Džezový festival Doda Šošoku, Piešťanský hudební festival, Filmový festival Cinematik.

 

Kultura

Kino Piešťany - www.fontana-piestany.sk

Společenské centrum - www.kupelepiestany.sk

Městské kulturní středisko - www.msks-piestany.sk

 

Video města Piešťany

Top
Close