Služby / Léčebné terapie / Minerální lázeň

Minerální koupel "Zrkadlisko" Piešťany

 

Od konce roku 2015 jsou minerální lázně spolu s bahenními zábaly hlavní procedurou v každém léčebném pobytu v naší nabídce: Chuť Piešťan, Standard, Klasik, Optimal, Intenzivní a Individual.


Více o terapii:

Malý sedací klidový bazén naplněný vodou s teplotou 38 ° C. Mineralizovaná voda se vyznačuje vysokým obsahem sodíku, natria, kalia, bromu, magnézia a jiných důležitých minerálů a stopových prvků.

Pacient sedí po obvodu bazénu ponořen do vody do výšky ramen. Během celého koupele jsou pacienti pod stálým dozorem. Povrch těla představuje velmi velkou plochu, která prostřednictvím kůže může absorbovat velké množství minerálů z vodního prostředí.

Účinek je celkově relaxační, uklidňující, s poklesem krevního tlaku a tepové frekvence, příznivě ovlivňuje onemocnění kloubů a páteře. Nastává zlepšení prokrvení, a tím se zvyšuje látková výměna a to nejen v kůži, ale v celém těle. Minerální vodní lázeň také podporuje odstraňování toxinů z těla.

Lázeň v minerálním bazénu a jeho délka podléhá předpisu lékaře, většinou trvá 10 - 20 minut a je zakončen celkovým suchým zábalem trvajícím cca 10 - 15 minut.

Před vstupem do koupele je nutné použít sprchu, po koupeli se nesprchujte.

Trvání: 20 min. koupel + 20 min. suchý zábal

Teplota: 38 ° C

Top
Close