Služby / Léčebné terapie / Bahenní zábaly

Bahenní zábaly Piešťany

 

Tato procedura navazuje na bohatou tradici bahenních zábalů, kterými se Piešťany proslavily po celém světě .


Od 1.5.2014 jsou bahenní zábaly hlavní procedurou v každém léčebném pobytu v naší nabídce : Chuť Piešťan , Standard , Klasik , Optimal , Intenzivní a Individuál .

U ostatních druhů pobytů si můžete tuto proceduru dokoupit - do konce srpna v zaváděcí ceně
22 Eur (namísto 28 € ) za standardní zábal a 33 Eur (namísto 42 € ) za maxi zábal .

Více o terapii :
Léčebná terapie ve formě částečných zábalů minerálním sirnatých peloidy - bahnem podávaným na páteř a klouby . Hmota dlouho udržuje teplo a tím zvyšuje prokrvení tkání . Tím uvolňuje ztuhlost a snižuje bolestivost při chronických bolestivých onemocněních pohybového aparátu, zejména u artróz . Bahno však není jen obyčejným nosičem tepla , ale navíc přes kůži předává tělu minerály a jiné biologicky aktivní látky .

Trvání : 20 min . bahenní zábal + následně suchý zábal (doba variabilní cca. 10 - 15 min.)

Teplota: 42 - 45 ° C


Více o minerálním bahně
Před desítkami milionů let se v období křídy vznikly v moři vrstvy bahnitých usazenin . Ve složení převládaly produkty zvětrávání hornin přinášeny z pevniny řekami ve formě jemných jílovitých částic, nebo koloidních roztoků . Sediment byl obohacován složkami biogenního původu přepracován živočichy a bakteriemi mořského dna . Další složkou byly produkty biologicko - chemických procesů mezi mořskou vodou, plyny a sedimentem . V průběhu věků se sediment postupně vlivem horotvorných procesů změnil na pevnou horninu . Tvořena je souborem velmi jemných jílových minerálů illitu , montmorillonitu a kaolinitu . Doplňujícími složkami jsou kalcit , křemen , limonit a organická hmota . Tato sestava inertních neutrálních složek nepůsobí dráždivě na pokožku a organismus člověka .


Kontraindikace: problémy se kardiovaskulárním aparátem , krevním tlakem , onemocnění v akutním stadiu , alergie na síru, křečové žíly nebo jiné zdravotní problémy . Doporučujeme konzultovat vhodnost této procedury s naším odborným lékařem, konzultace je v ceně procedury .

Výsledek zkoušky v akreditované zkušební laboratoři :

Obsah sušiny v Peloide : 83,89 %
Obsah vody v Peloide : 16,11 %
Organické látky v Peloide : 2,18%
pH peloidu ( H2O ) : 8,28
pH peloidu ( KCl ) : 8,33
Obsah titrovatelných síry : 10,31 mg/100g sušiny )
Volný sirovodík : < 0,01 mg/100g sušiny)
Sírany ( SO4 2 - ) 626,5 mg/100g sušiny)
Vápník ( Ca 2 + ) 18,71 mg/100g sušiny)
Železo ( Fe 2 + ) 1,85 mg/100g sušiny)
Mangan ( Mn 2 + ) 43,4 mg/100g sušiny)
Hořčík ( Mg 2 + ) 791,9 mg/100g sušiny)
Obsah R2O3 6175,0 mg/100g sušiny)

Top
Close